İngiliz basını yazdı: İstanbul ‘estetik başkentine’ dönüştü

Türkiye’de birçok ülkeye göre çok daha ucuza gerçekleştirilen estetik ameliyatlar, İngiliz basınında da haber oldu. Daily Mail gazetesi, İngiltere ve Türkiye'deki fiyatları karşılaştırdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz Daily Mail gazetesi, Türkiye’deki ve İngiltere’deki estetik operasyon fiyatlarını karşılaştırdı. Habere göre Türkiye’de estetik yaptırmak isteyenler, operasyon için İngiltere’dekinin yarı fiyatını harcıyor, üstelik buna otel fiyatları ve ekstra hizmetler de dahil.

Türkiye’de meme ameliyatı, yüz dolgusu ve burun estetiği gibi popüler operasyonların İngiltere’deki özel kliniklere göre çok daha ucuz olduğu kaydedilen haberde, birçok İngiliz’in estetik için Türkiye’yi seçmesinin çok doğal olduğu belirtildi. Ayrıca Türkiye’deki paketlerin otelde konaklama, yemekler, masaj ve VIP ulaşım gibi ekstra hizmetleri de kapsadığına dikkat çekildi.

Daily Mail, İstanbul’un dünyanın “estetik başkentine” dönüştüğü yorumunu yaptı. Fiyat karşılaştırmasında Türkiye’de meme büyütme ameliyatının en fazla 3 bin sterline (66 bin TL), yani İngiltere’dekinin neredeyse yarı fiyatına mal olduğu ifade edildi. Gazete ayrıca, Türkiye’de birçok şeyin çok daha ucuz olması nedeniyle estetik için harcanacak paranın çok daha az olduğunu yazdı.

heka reklam heka

UZMANLAR UYARDI: TATİL OLARAK SUNULMASI YANLIŞ

Habere göre fiyatların Türkiye’de daha düşük olmasında ekipman ve personel giderlerinin çok daha az olmasının da etkisi var.

Öte yandan İngiltere’deki bazı uzmanların, operasyonların güvenliği ve olası komplikasyonlar konusunda Türkiye’ye estetik için gitmek isteyenleri uyardığı da belirtildi.

İngiltere Plastik Cerrahlar Birliği, estetik ameliyatların tatil gibi sunulmasının “hatalı ve yanıltıcı” olduğunu kaydederek bu operasyonların çok ciddi olarak ele alınması gereken, riskli olabilecek işlemler olduğu yorumu yaptı.

Uzmanlar, olası komplikasyonlara karşı havuza girmenin, güneşlenmenin ve uçakla seyahat etmenin çok riskli olabileceği uyarısında bulundu.

İngiliz basını yazdı: İstanbul ‘estetik başkentine’ dönüştü
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!