İngiliz dermatolog uyardı: Uyanır uyanmaz ilk iş yüzünüzü yıkamak olmamalı!

İngiliz bir dermatolog, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Doktor, sabahları yüzünüzü yıkamadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini söylüyor. İnsanları sabah ve akşam rutinlerinde yaptığı yanlışların cilt sağlığı üzerinde önemli ve zararlı etkileri olabileceği yönünde uyardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabahları uyanır uyanmaz muhtemelen yüzünüzü yıkayarak doğru bir şey yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Milyonların yaptığı bu rutinin tamamen yanlış olduğunu dile getiren bir doktorun videosu sosyal medyada dikkat çekti.

Dermatolog, yüzünüzü yıkamadan önce diş macunu kullanıyorsanız, sabah rutininiz için kesinlikle daha iyi bir yol olduğunu söyledi.

Dr. Lindsey, TikTok hesabından yaptığı paylaşımla sabahları ilk olarak dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini sonrasında yüzünüzü yıkamanızı gerektiğini söylüyor. İlk yüzünüzü yıkayıp sonra dişlerinizi fırçalıyorsanız cildinizi tahrip ediyorsunuz.

Dr. Lindsey videosunu, “Yüzünüzü yıkadıktan sonra dişlerinizi fırçalıyorsanız, cildinizi mahvediyorsunuz demektir” notuyla paylaştı.

heka reklam heka

Doktor sözlerine şöyle devam etti: “Diş macunundan ağzınıza akan bakteriler çenenizden akarak sivilceye neden olabilir ve tüm gece deride kalan hidrojen peroksit, alkol, karbonat ve florürlü diş macununu bırakır.”

Daha sonra bunların ciltte korkunç tahrişe ve kuruluğa neden olabileceğini açıklıyor.

İnsanlar, diş macununun cilt üzerindeki etkisini fark etmeden yorumlarda çok şaşırdıklarını dile getirdiler.

İngiliz dermatolog uyardı: Uyanır uyanmaz ilk iş yüzünüzü yıkamak olmamalı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!