Okan Bayülgen ‘Geri zekalı’ davasında beraat etti

Sunucu Okan Bayülgen, "Uykusuzlar Kulübü" adlı televizyon programında, Youtuber Muhammet Çumanoğlu'nun bir videosunu yayınlayıp "Gerizekalı" dediği iddiasıyla yargılandığı davada karar verildi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtuber Muhammet Çumanoğlu, sunucu Kaan Okan Bayülgen hakkında, “hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Çumanoğlu tarafından savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, çekmiş olduğu bir videonun Okan Bayülgen’in programında kullanarak hakaret içerikli yorumlarda bulunduğunu öne sürmüştü. Çumanoğlu, “Uykusuzlar Kulübü” adlı televizyon programında, videolarıyla, dalga geçilerek hakaret edildiğini bu nedenle Bayülgen’in yargılanmasını talep etti.

2 YIL 4 AY HAPİS İSTEMİYLE DAVA

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Okan Bayülgen’in ifadesinde de hakaret içerikli ‘Geri zekalı’ cümlesini kullandığını kabul ederek, söz konusu sözcüğün kişilik haklarını zedeleyecek boyutta olması nedeniyle ‘Sesli Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret’ suçunu işlediğine kanaat getirerek 2 yıl 4 ay hapis istemiyle iddianame düzenlemişti. Ünlü sunucu yargılandığı İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine yazılı dilekçe sunmuş ve dilekçede söz konusu ifadeyi genel anlamda kullandığını bu nedenle şikayetçiye yönelik bir eyleminin bulunmadığını söylemişti.

SÖZLERİM HİCİVDEN ÖTEYE ÇIKMADI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Adliyesine gelerek yargılandığı mahkemede hazır bulunan Okan Bayülgen sanık olarak verdiği ifadesinde ilişki konusunda birçok yotuber olduğunu, bu durumun tehlikeli bir yol almaya başladığını keza insanlara akıl vermenin tehlikeli ve zararlı olduğunu bu nedenle hiciv niteliğindeki sözlerinin hakaret niteliğinde bulunmadığını dile getirdi.

 

Okan Bayülgen ‘Geri zekalı’ davasında beraat etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!