Tom Cruise’un uzaydaki filmi için 200 milyon dolarlık bütçe

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç yıl önce uzayda ilk filmi çekmek için çalışmalara başladığını açıklayan Tom Cruise, sıra dışı projesiyle ilgili detayları paylaştı. Ünlü oyuncu, 200 milyon dolarlık proje için özenle çalıştığını söyledi.
Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) filminin vizyona girmesinden sonra gözler yeniden Tom Cruise’un gelecek projesine çevrildi.

Hollywood’un ünlü yıldızı, bundan üç yıl önce uzayda bir film çekeceğini açıklamıştı. Şimdi Cruise, iddialı projesiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı.

 

Ünlü oyuncu 200 milyon dolarlık bütçeye sahip olan projenin henüz başlangıç ​​tarihinin belirlenmediğini ancak Unversal’ın tarafından desteklediğini söyledi.

heka reklam heka

2020’de NASA, Cruise’un Uluslararası Uzay İstasyonu’nda uzayda bir film çekmek için bir proje üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. NASA’dan Jim Bridenstine Twitter’da “Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek bir filmde Tom Cruise ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. NASA’nın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmek için yeni nesil mühendislere ve bilim insanlarına ilham verecek popüler medyaya ihtiyacımız var” diyerek projeyi teyit etmişti.

SALGIN DÖNEMİNDE ORTAYA ÇIKTI

Filmin yönetmenliğini ise Yarının Sınırında (The Edge of Tomorrow) filminde Cruise ile birlikte çalışan 57 yaşındaki Doug Liman üstlenecek. Liman, Ocak 2020’de verdiği bir röportajda başrol oyuncusu hakkında şunları söylemişti: “Bence Tom’un böyle bir süperstar olmasının nedeni, Dünya’da olmayan bir film yapmaktan bahsediyor olmamıza rağmen, o coşku! Tanrı bilir kaç tane film çekti ve bu coşkusunu kaybetmedi.”

Universal başkanı Donna Langley  filmin COVID salgını sırasında Cruise ve Liman tarafından Zoom üzerinden kendisine sunulduğunu söyledi. Filmin aslında dünyada geçtiğini ve ardından karakterin günü kurtarmak için uzaya gitmesi gerektiğini anlattı. Ayrıca Cruise’un Dünya’yı kurtarabilecek tek kişi konumunda bulan, şanssız bir adamı oynayacağını söyledi.

Tom Cruise’un uzaydaki filmi için 200 milyon dolarlık bütçe
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!