88 ülke incelendi: Türk erkekleri penis boyunda dünya ortalamasının altında

88 ülkeyi kapsayan veriye göre dünyada ortalama erekte penis boyu 13,58 cm. Türkiye’de ise bu 12,99 cm. Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonlarına ilgi büyüyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilim dünyasında farklı araştırmaların konusu olan penis boyuna ilişkin Worlddata.Info sitesi yeni verileri paylaştı. Söz konusu çalışmada 88 ülkede erekte haldeki penis boyu ortalamalarına yer verildi. Peki, dünyada ortalama penis boyu kaç? Türkiye’de ortalama penis boyu kaç cm? Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları giderek yaygınlaşırken uzmanlar bu konuda ne diyor?

Aslında her ülkede farklı araştırmalar var ve bu araştırmalarda sonuçlar değişebiliyor. Bu yüzden sonuçları değerlendirirken bunu dikkate almak gerekiyor.

euronews Türkçe’de yer alan habere göre 88 ülke içinde dünyada sertleşmiş ortalama penis boyunun en uzun olduğu ülke 17,61 cm ile Ekvator. En kısa penis boyu ise 10,04 cm ile Kamboçya’da. Dünya ortalaması ise 13,58 cm. Türkiye’de erekte penis boyu ortalaması ise 12,99 cm.

Diğer bazı ülkelerde ortalama penis boyu ise şöyle: Hollanda 15,87 cm, Fransa 15,74 cm, Almanya 14,52 cm, ABD 13,58 cm, Yunanistan 13,3 cm, İngiltere 13,13 cm.

heka reklam heka

Türkiye 88 ülke içinde 70. sırada

Siteye göre penis boyunda 88 ülke içinde Türkiye 70. sırada bulunuyor. Türkiye, dünya ortalamasının altında yer alıyor.

Türkiye’de yapılan araştırmalar ne diyor?

2001 tarihli “Genç Erişkin Türk Toplumunda Fonksiyonel Penis Boyu” başlıklı makaleye göre 200 deneğin katılımıyla yapılan araştırma Türk erkeğinin erekte penis boyu 12,67 cm oldu.

2007 yılında yayımlanan “Türk erkeklerinde ortalama penis boyu ve erkeklerin penis boyu hakkındaki düşünceleri” başlıklı makale ise 331 kişinin verisine dayanıyor. Buna göre gerilmiş (erekte) haldeki ortalama penis boyu 13,6 cm oldu.

“Türkiye’de sağlıklı genç erkeklerde coğrafik bölgelere göre penis boyu” başlıklı 2010 yılında yayımlanan araştırma ise bin 132 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Çalışmaya katılanların ortalama yaşı 20.3 idi. Gerilmiş penis boyu 13.7 cm olarak ölçüldü.

Penis boyu ne kadar önemli, uzmanlar ne diyor?

Euronews Türkçe’ye konuşan Üroloji Uzmanı Dr. Tevfik Sarıkaya penis boyunun önemi konusunda fiziksel ve psikolojik farka dikkat çekiyor. Dünyada ortalama erekte penis boyunun 13 cm olarak kabul gördüğünü hatırlatan Sarıkaya 7,5 cm’den düşük penislerin ise “mikro penis” olarak adlandırıldığını ifade ediyor. Dr. Sarıkaya penis boyu konusunda “Önemli olan cinsel birliktelikte iki partnerin da mutlu olmasıdır.” yorumunu yapıyor.

Büyütme veya kalınlaştırma operasyonlarının sayısının arttığına dikkat çeken Üroloji Uzmanı Dr. Tevfik Sarıkaya bunların aslında bir estetik cerrahi operasyon olduğunu vurguluyor. Bu işlemler fiziksel fonksiyondan ziyade daha çok psikolojik etkiye sahip. Kişilerin özgüveni arttığı için daha iyi bir cinsel birliktelik yaşayabiliyorlar. Dr. Tevfik Sarıkaya özgüven artışının erken boşalma ve sertleşme bozukluğunda da iyileşmeyi sağladığını belirtiyor.

Avrupa’dan Türkiye’ye penis büyütme ve kalınlaştırma için geliyorlar

Dr. Sarıkaya penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonlarının sayısının yükselmesinde bu tedaviye yönelik farkındalığın artmasının önemli rol oynadığını vurguluyor. Cerrahi deneyimin de artmasıyla kişilerin güveni ve ilgisi de yükseliyor. Dr. Tevfik Sarıkaya penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları için yurtdışından Türkiye’ye çok sayıda gelenin olduğunu aktarıyor. Bunun iki sebebi var: İlki ücretlerin Avrupa’ya kıyasla daha uygun olması; ikincisi ise cerrahi operasyon deneyiminin giderek artması.

Kadın algısı: Daha büyük penis, daha çekici erkek

Avustralya’da yapılan ve 2013 yılında yayımlanan bir araştırma kadınların penisi daha büyük erkekleri daha çekici bulduğunu gösteriyor. 105 heteroseksüel kadına bilgisayar tarafından üretilen farklı erkek vücut yapılarına ve penis boylarına ait fotoğraflar gösterilerek ne kadar çekici buldukları soruldu. Sonuçlar şaşırtmadı: Daha uzun boylu ve daha kaslı erkek vücutları kadınlar tarafından daha çekici bulundu. Erekte olmamış penis boyutunun da, kadınların tercihini ciddi anlamda etkilediği ortaya çıktı. Kadınların gözünde “daha büyük penis, daha çekici erkek” demek.

Kaynak: euronews

Penis büyütme ameliyatları ne kadar başarılı? Riskleri var mı?

88 ülke incelendi: Türk erkekleri penis boyunda dünya ortalamasının altında
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 24 Eylül 2023, 19:46

    […] 19:45 88 ülke incelendi: Türk erkekleri penis boyunda dünya ortalamasının altında […]

    Cevapla
Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!